A Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) politikai párt, amelyet azért hoztak létre az alapítói, mert látták, hogy Magyarország tévúton jár, a magyar nemzet kárára. Azért kérjük a szavazó polgárok támogatását, hogy átvezethessük Magyarországot a tévútról a fejlődés és a gyarapodás útjára, hogy felvirágozhasson egy értékteremtő Magyarország.
A MoMA értékrendje négy alapvető pilléren nyugszik, amely minden területen alapját képzi a politikánknak, a cselekvési programunknak:
- Hiszünk a nemzeti összefogás felemelő erejében.
- Valljuk, hogy itthon vagyunk Európában.
- Piacpártiak vagyunk.
- Kiállunk a szabadságért.
Vannak pártok, amelyek egyet-mást elfogadnak eme értékekből, de csak a MoMa vallja magáénak egyszerre mind a négyet.
Ez az értékrend nem egy ideológia szüleménye, hanem a célszerűség követelményeiből fakad. Ezek az értékek azt a legrövidebb utat jelölik ki, amely a magyar nemzet erősödéséhez és boldogulásához vezet. Ezeknek az értékeknek az együttes alkalmazása pedig megsokszorozza az egyedi hatásukat.
A nemzeti elkötelezettségünk egyszerre cél és eszköz. Azért cél, mert nem csak Magyarország lakósságának a boldogulását tűztük ki célul, hanem az egész magyar nemzetét, amelybe mindenki beletartozik, aki magyarnak vallja magát, bárhol is éljen. Azért eszköz, mert egységben az erő, mert minél többen vagyunk, és minél jobban összetartunk, annál jobban boldogulunk közösen a gyorsan változó világban és annál erősebb köztünk az a szolidaritási kapocs, amely segítő kezet tud nyújtani ott, ahol kell.
Itthon vagyunk Európában, ami egyszerre történelmi, földrajzi, kulturális és gazdasági tény, ráadásul elemi politikai érdekünk is, amikor a nemzetünk jelentékeny része több európai országban él.
Piacpártiak vagyunk, mert a piaci versenyben azok kerekednek felül, akik jobban vagy olcsóbban tudnak valamit előállítani. Ezáltal lehet a lehető legtöbb értéket teremteni megadott munkaerővel és tőkével, és így jut mindenkinek a legtöbb. Szoros összefüggés figyelhető meg a világban a fejlettségi fok és a piaci nyitottság közt. Még a kommunista Kína is a részleges piaci nyitásának köszönheti a látványos fejlődését. Magyarország sem kivétel ez alól az összefüggés alól. Csak akkor fog felvirágozni, ha teret nyit az értékteremtésnek egy szabad, befektetőbarát piacgazdasággal.
Kiállunk a szabadságért, mert a szabadság előfeltétele a szabad piacnak. Kellő jogbiztonság nélkül elmarad a befektetés és ettől pedig a gazdasági növekedés. Ezért mondhatjuk, hogy szabadság nélkül nincs kenyér. De a szabadság az emberi méltóság előfeltétele is, és ezért mondhatjuk, hogy keserű a korlátozott szabadság szegényes kenyere.
Minél tovább járunk a tévúton, annál inkább lemaradunk a versenytársainktól, annál kevésbé lesz vonzó Magyarországon élni, annál több fiatalunk hagyja el a hazáját, sokan közülük végleg. Megalapozatlan siker propagandájával a kormány mindent megtesz a szavazók megtévesztésére, visszaélve az indokolatlan mértékű nyilvánosság feletti befolyásával. Ennek ellenére bízunk a szavazók bölcsességében és minden tőlünk tehetőt megteszünk annak érdekében, hogy utat mutassunk és leleplezzük a tévút csapdáit.
Elismerjük a kormány pozitív lépéseit a nemzeti egység erősítése terén, de sajnálattal állapítjuk meg, hogy a mérleg már negatívba billent. A nemzeti eszmének túlzott és sokszor ízléstelen hangoztatása már sokakban visszatetszést kelt és ellenhatással bír. A határon túli magyarok körében való szavazatvadászat és az ennek a jegyében történő beavatkozás a határon túli magyarok saját politikai életébe gyengíti e közösségek helyzetét. Magyarország gyorsuló lemaradása és növekvő nemzetközi elszigetelődése rombolja azt az eszményt, amelyre a határon túli magyarok egyre kevésbé lehetnek már büszkék.
Európában egyre nagyobb Magyarország elszigetelődése. Az EU intézmények jogos kritikát a kormánnyal szemben támasztanak, nem pedig a hazánk ellen. Ezért értelmetlen szabadságharcot hirdetni az ellen az Európai Unió ellen, amelybe népszavazással léptünk be, és amelytől jelentős gazdasági támogatást kapunk. Értelmetlen ügyetlenül elidegeníteni hazánk jóakaróit.
A gazdasági téren haladunk vissza a szocializmusba, mintha a kormány elfelejtette volna, hogy a szocialista rendszer csak a külső adóság felhalmozásával volt képes szerény relatív jólétet előállítani. A kormány növelni kívánja az állami szerepvállalást a termelésben és a szolgáltatásokban, ezzel gyengítvén a piaci versenyt, illetve reménytelen érdek-összeférhetetlenségbe süllyedve, amikor monopóliumot üzemeltet, hiszen önmagát nem tudja kellőképpen szabályozni. 2003-ban 185 országból Magyarország a 46. volt a vállalkozás-barátsági rangsorában. Mára az 56. helyre csúszott. A befektetők védelemben a 128. helyet foglaljuk el. Ettől várunk befektetéseket, gazdasági fellendülést a hosszú távon? Az észlelt korrupció tekintetében 2003-ban a 43. helyen voltunk, 2012-ben a 46. helyre hátráltunk. Sajnos a haladás iránya egyértelműen rossz.
A szabadság csorbulására utalnak az alkotmányosság gyengítése, a hatalom megtartását megkönnyítő intézkedések, a független intézmények elfoglalása, a fékek és egyensúlyok rendszerének gyöngítése, és az indokolatlan erőfölény a közszolgálati csatornák felett.
Tévútra vezeti Magyarországot a kormány! Folyik a verseny-korlátozáson alapuló kiváltságok megalkotása és kegyencek kezére való átjátszása (lásd trafik ügy), a klientúrák kiépítése. Ezek olyan gazdasági érdekcsoportokat alkotnak máris, amelyek segítik a rendszer fennmaradását, még akkor is, ha a kiváltsággal nem rendelkezők megrekednek a stagnáló, tehát lemaradó, életszínvonalban és kilátástalanságban. Olyan rendszer erősödik, amelyben az előrehaladás a kegyszerzéstől és a protekciótól függ, nem pedig a teljesítménytől.
Sikerpropagandával be lehet kötni ideig-óráig a szavazók többségének a szemét, de ami nem tarthat örökké, annak egyszer vége lesz. Ellenben nem mindegy hogy mikor, mert az idő halad és nem vár a magyar nemzetre. Nem mindegy, hogy meddig baktatunk tévúton visszafelé a múltba.
A Modern Magyarország Mozgalom azért alakult meg, hogy átsegítse Magyarországot a tévútról a fejlődés útjára. Csatlakozzon hozzánk!